imprezy zimnewody
Slider

JuraPark – Solec Kujawski

Opis:

Zagłębcie się w zaginiony świat dinozaurów w JuraParku w Solcu Kujawskim!

Na powierzchni ponad 12 hektarów znajduje się tak wiele atrakcji. Niebywałą ozdobą JuraParku jest Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha z imponującą kolekcją skamieniałości, jak również około 150 modeli prehistorycznych zwierząt (głównie dinozaurów) ustawionych wzdłuż ścieżki dydaktycznej ulokowanej w przepięknej leśnej scenerii, na końcu której znajdują się rekonstrukcje pradziejowych osad wchodzących w skład Mini Parku Archeologicznego. Rzadko spotykany starodrzew sosnowy stał się bazą dla Jurajskiego Ogrodu Botanicznego, którego częścią składową jest także znajdujący się w Muzeum Ogród Zimowy w którym to prym wiodą roślinne żywe skamieniałości.

Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleo-rzeźbiarzy z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Do grona naszych konsultantów należą światowej sławy znawcy dinozaurów oraz odkrywcy ich tropów, a także uczeni, którzy zajmują się rekonstrukcją prehistorycznego świata.

Nad częścią dydaktyczną czuwają osoby o odpowiednim przygotowaniu merytorycznym i dydaktycznym.

JuraPark to nie tylko obiekt o walorach edukacyjnych, lecz także miejsce rozrywki i zabawy dla wszystkich – Kino Emocji 5D, Plac Zabaw, Park Rozrywki (który stał się także domem dla rekonstrukcji gigantycznych owadów).

Dojazd:

Najlepszym środkiem transportu jest samochód, istnieje jednak możliwość dojazdu do Solca Kujawskiego autobusem PKS, którego najbliższy przystanek znajduje się przy ulicy Toruńskiej ok 300 metrów od naszego ośrodka (na lewą stronę kierując się od wyjazdu z pola kampingowego), koszt takiego połączenia to ok 4zł

Galeria:

 

ul. Toruńska 155
85-880 Bydgoszcz
+48 669-323-033
biuro@zimnewody.com

Facebook